Pom-Vak Vakum Pompa

POM-VAK kuru-paletli vakum pompaları, 3 ve 6 m³/saat kapasitelerle birlikte üretimimiz içerisinde yer almaktadır. Bu pompamızın tasarım çalışmaları sürmekte olup hedefimiz 4 yıl içerisinde 400 m³/saat kapasiteye kadar ulaşmaktır.

POM-VAK yağlı-paletli vakum pompaları, imalat hayatımıza katıldığından beri kuru ve temiz vakum temini ve derin vakum basıncı sağlaması sayesinde sanayinin pek çok dalında hızla rağbet gördü. Şu anda 150 m³/saat kapasiteli pompamızın tasarım çalışmaları sürmekte olup 300 m³/saat kapasiteye kadar üretimimizi geliştirdik.

POM-VAK monoblok tipte vakum pompaları, az yer kaplamaları, ekonomik oluşları, bakım kolaylığı, bakım maliyetlerinin az olması gibi nedenlerle son yıllarda tercih edilmiştir.

POM-VAK her geçen gün teknolojisini geliştirerek, ortalama 3 ayda bir yeni ve daha gelişmiş monoblok model tasarlayarak imalatını yapmaktadır.

POM-VAK çift kademeli vakum pompaları, standartlaşmış ürünler olmakla birlikte, POM-VAKsızdırmazlık çözümleriyle, sanayinin en ağır ve zor şartlarına uyumlu hale getirilmiştir.

Tek kademeli vakum pompalarımız sürekli gelişmekte olup, 5500 m³/saat kapasite ile Türkiye’de üretilmiş en yüksek kapasiteli pompayı imal etmiş bulunuyoruz. Önümüzdeki iki yıl içerisinde hedefimiz 14000 m³/saat kapasiteli pompa üretmektir.

 Her türlü gaz ve buharı emerler
 İç yağlama gerektirmezler
 Sessiz ve titreşimsiz çalışırlar
 Aşınma çok azdır ve nadiren arızalanırlar
 Bakım gerektirmeden uzun süre yüksek verimle çalışırlar
 Kireçsiz su kullanıldığında temizleme sorunu yoktur
 25 – 5500 m³/saat, 33 mbar

25 – 5500 m³/saat, 10-2mbar